Teslimat Koşulları

TESLİMAT

Talepleriniz sipariş sonunda teslimata hazırlanmak üzere işleme alınır. Siparişiniz onaylandıktan sonra Siparişinizde istenilen ürünlerin hazırlanma süresine göre en az 2 (iki) iş günü en fazla 21(yirmibir) gün içinde kargo firmasına teslim edilir. Kargonuzun durumu siparişinizin sonucunda size verilecek kargo takip numarası ile izlenebilir. Sözleşme konusunu oluşturan ürünler Hep Farklı’nın  belirleyeceği kargo firması tarafından ALICI’ya teslim edilir. Kargo ücreti aksi belirtilmediği sürece ücretsizdir. Yalnız farklı koşullar sebebi ile ALICI’nın kargoyu teslim alamaması ve/veya kargonun geri gelmesi durumunda tekrar kargo gönderimine kargo ücreti yansıtılır.


Ödeme işlemi yapıldıktan sonra sözleşme konusu ürünlerin kargoların teslim etme süresi ortalama 1 gün ila 1 hafta sürmektedir.

Hep Farklı Kargo ve Teslimat sırasında üründe meydana gelebilecek olan zararlardan sorumlu değildir. ALICI kendisine teslim edilen üründe bir hasar gördüğünde kargoyu kabul etmeme hakkına sahiptir. Kargo taşıması nedeniyle üründe oluşabilecek hasarlar veya kullanım kayıpları söz konusu ise, ALICI teslim anında teslim fişini onaylamadan önce kargo firması yetkilisinden hasar tespit tutanağı (zabıt) tutturularak iade edilecek ürün/ürünlere ekleyerek kargo yetkilisine geri teslim etmelidir. Aksi takdirde kargo hasarlarından kaynaklanan hasarlardan veya kullanım kayıplarından sorumluluk ALICI’nın olacaktır ve ürün iade edilemez. SATICI tarafından üründe meydana gelen hatanın kargo ve teslimattan önce meydana gelmiş olmasının tespiti durumunda hasarlı ürün SATICI deposuna ulaştıktan sonra ürünün değiştirilmesi ve tekrar kargoya verilmesi işlemi azami 7 iş günü sürer. Ürünün temin edilememesinden kaynaklanan bir durum söz konusu olduğunda, SATICI, ALICI’ ya yapmış olduğu ödemeyi, işbu sözleşmede yazan koşullarla iade edecektir.